Venezuela a její nový platební crypto systém

Venezuelanská kryptoměnová burza Criptolago oznámila, že zahájí platební systém založený na textových zprávách, který dokáže zpracovávat transakce v petrohradské ropě podporované (PTR) a dalšími kryptoměnami.

Systém může vystavit nové segmenty venezuelské populace kryptoměnám v době probíhající hyperinflační krize v zemi – s hodnotou venezuelského bolivaru kolísajícího okolo 1,58% za posledních 24 hodin a zhruba 2 500% za 12 měsíců.

Chceš obchodovať na burze a byť ziskový? Možno ťa bude zaujímať Trading Room.

Criptolago odhaluje krypto přenosy založené na SMS

V tweetu zveřejněném 6. dubna Criptolago uvedl, že tuto službu rozvinul v reakci na výzvu prezidenta země pro finanční společnosti, aby vytvořily platební platformy paralelně s venezuelským bankovním systémem, který může zpracovávat převody Petro:

“Na základě pokynů našeho prezidenta @ NicolasMadura a ve prospěch naší #criptonac jsme s novou funkcí služby Payments for #SMS otevřeli všem Venezuelským lidem možnost provádět transakce #Petro velmi praktickým způsobem.”

Platební systém založený na SMS může také zpracovávat offline transakce se všemi kryptovými aktivy podporovanými na Criptolago, což znamená, že Venezuelané nyní mohou převádět Bitcoiny (BTC), Litecoiny (LTC), Dash (DASH), Venezuelské bolivary a proprietární token venezuelský „ investiční kryptobank ”Glufco bez připojení k internetu.

Vzhledem k tomu, že zhruba 30% venezuelských občanů nemá přístup na internet, bude systém plateb Criptolago prostřednictvím SMS pravděpodobně umožní novým segmentům obyvatel zapojit se do kryptoměn. Služba je dostupná výhradně registrovaným uživatelům.

Venezuela je již dominantním zdrojem objemu na jiných offline kryptografických platebních platformách – země představuje 95% transakcí využívajících DashText od května 2019.

Venezuelané se nedokázali dohodnout na ceně Petra

Navzdory snahám venezuelského prezidenta a bývalého řidiče autobusů Nicolasa Madura je nutné pověřit používání PTR jako prostředku směny v zemi, zjevná nejistota na trhu činí tento nástroj nevhodným pro použití jako měnu.

Podle místního zpravodajského serveru pro kryptografii Morocotacoin se 6. dubna obchodovalo za 23 USD za Criptolago a 11,5 za AmberesCoin, zatímco oficiální zdroje tvrdily, že Petro cena byla nad 50 USD.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *