Zajišťovací výkon Bitcoinů při vzplanutí nákazy Coronaviru

Nedávné propuknutí koronaviru má dalekosáhlé důsledky mimo šíření nemoci a úsilí o její karanténu. Nedávno jsme zažili jeden z nejzávažnějších pádů akciového trhu v moderní době: 9. března 2020 zaznamenal průmyslový průměr Dow Jones pokles o -7,8%, což se stalo jeho nejhorší jednodenní ztrátou vůbec. Ve čtvrtek 12. března 2020 však Dow zaznamenal pátý největší pokles moderní historie založený na procentních bodech ohromující částkou téměř 10%. Bohužel se ztráty nezastavily. O čtyři dny později, 16. března, zaznamenal Dow nový rekord téměř 13%. Od doby, kdy se ohnisko COVID-19 stalo mezinárodním problémem, není divu, že akciové trhy na celém světě zažily značné ztráty.

Chceš obchodovať na burze a byť ziskový? Možno ťa bude zaujímať Trading Room.

Někteří ekonomové a vědci uznávají schopnost Bitcoinů (BTC) zajišťovat riziko akciových trhů jako „digitální zlato“. Některé studie uvádějí, že Bitcoin je vystaven riziku pouze na kryptografických trzích, ale není vystaven riziku s ohledem na jiné trhy aktiv, jako jsou akciové trhy nebo zlato. Nedávné ohnisko COVID-19 je však událostí s rizikem – nebo to, co Nassim Taleb označuje jako takzvanou „černou labuť“, protože je odlehlé – a má extrémní a následný dopad.

Co říkají experti na BTC jako digitální zlato

Ve své nedávné studii jsem zkoumal dynamickou korelaci mezi Bitcoinovými a americkými zásobami během vypuknutí COVID-19 pomocí takzvaného přístupu rozdílech. Protože potenciální dopad na dynamickou korelaci mezi Bitcoinovými a americkými akciemi byl nepředvídatelný (a proto nejistý), studie používá ohnisko COVID-19 jako kvazi experimentálního prostředí. Přitom studie používá dynamickou korelaci mezi Bitcoinovými a americkými akciemi jako léčebnou skupinou, zatímco dynamická korelace mezi zlatými a americkými akciemi slouží jako kontrolní skupina.

Studie překvapivě zjistila, že Bitcoiny byly špatné při zajišťování této události Black Swan. Konkrétně, za použití 20denního okna průběžného vzorku k odhadu empirického rozdělení realizované dynamické korelace, byla realizovaná korelace mezi Bitcoinovými a americkými akciemi v období od 17. dubna 2015 do 31. října 2019 -0,0208, což je použité v této studii jako vzorek před událostí. Potvrzující předchozí studie, korelace byla zanedbatelná.

Protože Světová zdravotnická organizace označila COVID-19 jako pandemii 11. března 2020, studie použila vzorek od 12. března 2020 do 18. března 2020 jako období po události. Zajímavé je, že korelace mezi Bitcoinovými a americkými akciemi byla v období po výskytu události 0,6353 a statisticky významná. Tento výsledek potvrzuje kontrola na zlatě.

I když studie ukazuje, že zlato skutečně splnilo očekávání, že bude sloužit jako bezpečné útočiště v časech potíží, ukázalo se, že Bitcoin je spíše kletba než „digitální zlato“.

Stručně řečeno, studie použila vypuknutí pandemie jako kvaz experimentální návrh k prozkoumání zajišťovacích schopností Bitcoinu – který byl označován jako „digitální zlato“, aby zdůraznil své renomované schopnosti zajišťovat rizikové investice pro různé třídy finančních aktiv. zejména zásoby. Zjištění studie naznačují, že Bitcoiny si vedly špatně při zajišťování tohoto mimořádného rizika v amerických akciích. Na rozdíl od dřívějších výzkumů tyto zjištění naznačují, že Bitcoin je skutečně vystaven (mimořádným) rizikům v jiných třídách aktiv, jako jsou akcie.

Klaus Grobys je docentem ve finanční ekonomii na University of Jyväskyla a docentem na University of Vaasa. Grobys je také spojen s výzkumnou platformou InnoLab na University of Vaasa. Jeho nedávné studie zkoumají příležitosti a rizika spojená s novými inovativními digitálními finančními trhy. Jeho nedávný výzkum byl mimo jiné zahrnut v americkém obchodním časopise Forbes.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *