Jaký je reálný potenciál Bitcoinu? – Závěr může být až šokující!

Nezáleží na tom, jestli lidé považují Bitcoiny za věc konkurující zlatu a nemovitostem, jako prostředek výměny za necenzurované transakce nebo za potenciální účetní jednotku kvůli neinflačnímu modelu. S největší pravděpodobností nikdy nedojde ke shodě v tom, co je hlavní použití Bitcoinů, a někteří by argumentovali, že není potřeba.

Bitcoin byl navržen tak, aby fungoval samostatně, bez potřeby bank, vlád, mezinárodních měn nebo jakéhokoli systému, který je nezbytný pro tradiční fiatové peníze. V současné době se používají satelitní a síťové komunikační systémy, aby se Bitcoinový blockchain udržel naživu i během internetového výpadku. Svět nepotřebuje katastrofický scénář, aby bylo možné testovat používání Bitcoinů, protože lidé ze Severní Koreje a Íránu ji již využívají k obcházení mezinárodních sankcí.

Jakou má BTC hodnotu?

Existuje mnoho lidí, kteří tvrdí, že Bitcoin nemůže mít hodnotu založenou na jeho nestálosti, ale cenný vhled lze vyvodit z ceny zlata během finanční krize v roce 2008.

Zlato rozhodně nevypadá jako bezpečné útočiště po 24% propadu za méně než 2 měsíce, což je ještě více znepokojivé, že S&P 500 zůstala v tomto období plochá. Je tedy skutečně spravedlivé analyzovat nějakou korelaci během tak krátkého období? Oslabuje tento prudký pohyb cen odolnost zlata na trhu?

Totéž lze říci, když Bitcoin vstupuje do své první velké světové krize.

Chceš obchodovať na burze a byť ziskový? Možno ťa bude zaujímať Trading Room.

Odolnost a nedostatečná korelace

Cena Bitcoinů udržující úroveň nad 5 000 USD se promítá do prémie 55% nebo více na prosincové 2018 minimum 3 200 USD. Mějte na paměti, že současná krize je v posledních desetiletích něčím bez precedensu.

S&P 500 trvalo jen 3 týdny, než kleslo o 20% ze svého vrcholu, což je bod, který většina investorů považuje za začátek medvědího trhu. To je v historii bezprecedentní dokonce ve srovnání s pádem akciového trhu z roku 1929.

Nedostatek korelace Bitcoinů s akciovými trhy je dalším faktorem, který by mohl pomoci nové vlně přílivu, protože si investoři uvědomují, že krize zasáhla téměř každou třídu aktiv, kterou si lze představit.

2020 Bitcoin halving

Ekvivalentní inflace snížená na 1,8% ročně po snížení blokových dotací se přímo nepromítá do ceny. Investoři by měli hledat udržitelnost sítě i přes negativní dopad halvingu na každého jednotlivce. Je to odvětví s pouze 5 miliardami dolarů.

Pouhá existence BCH a BSV je připomínkou toho, že sociální konsenzus určuje pravidlaBTC, nikoli těžaři, a rozhodně ne CME.

Tyto vidlice byly ochotny zvýšit kapacitu bloků, a tím zvýšit obtížnost pro běžného uživatele provozovat uzel. Samotná skutečnost nepřetržitého provozu sítě a dodržování sociálního konsensu bude sama o sobě

Přežije Bitcoin finanční krizi?

I když se současná krize nezdá být spojena s hypotečním úvěrem, ekonomické otřesy způsobené Coronavirem by mohly stačit k tomu, aby se zlikvidovaly vysoce zadlužené společnosti, fyzické maloobchodní podniky a úvěrové půjčky. Tento pokles HDP by mohl být spouštěčem potřebným k odstranění důvěry ve finanční systém jako celek.

Nikdo neočekává, že Bitcoiny a kryptoměny budou první možností pro většinu investorů, ale je to určitý uchazeč o malé procento, o čemž svědčí zpráva Charlese Schwaba zveřejněná v listopadu 2019. Nedávné příklady Venezuely, Turecka a Íránu, které se snaží vypořádat s hyperinflací jejich místních měn ukazuje, že finanční krize by mohla vést k nákupu Bitcoinů.

Těšit se

Od svého založení Bitcoin trpělivě čeká na globální krizi. Nedávný cenový pád neodráží nedostatek důvěry investorů v sílu Bitcoinových sítí, digitální nedostatek nebo schopnost fungovat jako prostředek platidla.

Potenciální spouštěče nadcházejícího shromáždění nepochází pouze z jeho decentralizované a neinflační povahy, ale také z možného dopadu krize na finanční instituce a schopnosti vlády udržet důvěryhodnost fiat peněz.

Názory zde vyjádřené jsou pouze názory autora. Každý investiční a obchodní tah zahrnuje riziko. Při rozhodování byste měli provádět svůj vlastní rozbor.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *