Vývojář předpovídá spuštění Litecoinu Mimblewimble – Co přinese?

1. března David Burkett, vývojář pracující na kryptoměnách Grin (GRIN) a Litecoin (LTC), odhadl, že protokol soukromí Mimblewimble uvidí testovací sítě Litecoin do konce léta.

Při aktualizaci podprocesu Mimblewimble (MW) na Litecointalk.io Burkett předpovídá, že MW bude spuštěna na testovací síti do září.

“Doposud jsem velmi váhal s uvedením přesných dat o tom, kdy by mělo být vše hotovo, protože psaní softwaru blockchain je obtížné, časově náročné a občas nepředvídatelné.” Nechtěl jsem, aby umělé termíny donutily, abychom se probíjeli částmi kódu a zaváděli chyby nebo slabiny zabezpečení. Po tom, co jsem řekl, si myslím, že je konečně čas věnovat se první významné události. “

David očekává, že spuštění testovací sítě bude zahrnovat všechna ověření transakcí a pravidla bloků, základní funkčnost zasílání zpráv typu peer-to-peer, synchronizaci, fond transakcí a „schopnost těžit bloky.“

Burkett zdůrazňuje, že verze nebude obsahovat použitelnou peněženku grafického rozhraní a očekává, že transakce bude nutné vytvořit ručně.

Burket zveřejňuje návrh na zlepšení Litecoinu

Vývojář také zaslal do společnosti Github návrh na zlepšení Litecoinu, který navrhuje jednostranné transakce MW a zahrnuje opravy chyb objevených od jeho předchozího návrhu. Navzdory pokroku David prohlašuje, že je stále ještě třeba „udělat mnohem více“.

„Udělal jsem několik úprav původního návrhu jádra, abych v budoucnu podporoval schopnost měkkých rozvětvení nových funkcí. Začal jsem také budovat MMR, což je datová struktura, kterou používáme při zavádění jader a výstupů. Jakmile je logika MMR dokončena, měl bych se vrátit k logice validace bloků. “

Chceš obchodovať na burze a byť ziskový? Možno ťa bude zaujímať Trading Room.

Litecoinové partneři s Burkettem v roce 2019

Během září 2019 projekt Litecoin oznámil, že pověřil Davida Burketta z Grin ++, aby implementoval podporu MW pro síť Litecoin. Účelem změny protokolu bylo posílit soukromí Litecoinu, přičemž MW mělo usnadnit důvěrné transakce.

MW byla odhalena světu v srpnu 2016, kdy jednotlivec jednající pod přezdívkou Tom Elvis Jedusor poslal původní white paper MimbleWimble. Předpokládaný autor se od té doby nezveřejnil.

Účelem tohoto protokolu je zvýšit soukromí, škálovatelnost a rozšiřitelnost blockchainu. Prostřednictvím procesu zvaného CoinJoin se více transakcí MW spojuje do jedné transakce. Bloky MW jako takové sestávají ze seznamu všech vstupních, výstupních a podpisových dat – zakrývají transakční data pro jakékoli pozorovatele třetích stran.

Zatímco původně se počítalo s upgradem nebo vedlejším Bitcoinem, MW byla poprvé implementována v Grin ++, která byla zahájena v lednu 2019.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *