Jaký má dopad COVID-19 na cenu BTC a co můžeme očekávat dále?

Mnozí v krypto prostoru se stále pokoušejí spojit příběh, který vysvětluje krveprolití minulého týdne, a prozatím se zdá, že víkendové uzavření hlavních akciových trhů zmírňuje některé obavy Coronavirusu, což negativně ovlivnilo oba trhy po týdny.

Ve srovnání s obchodování akcí z počátku tohoto týdne byla cena Bitcoinů (BTC) v sobotu relativně utlumená, protože digitální aktiva se obchodovala mezi 5 045 a 5 641 USD. Ačkoli digitální aktiva klesla 12. března o více než 50,8%, od té doby znovu získala 37,5%, se aby obchodovala za 5 200 USD.

Někteří obchodníci a analytici pokračují v nasměrování obviňujících prstů na BitMEX a tvrdí, že chybná reakce z jejich strany umožnila, aby se situace eskalovala na téměř katastrofickou úroveň.

V době psaní je v denním časovém rámci neutrální svícen Doji, který ukazuje obchodníkům nejistotu ohledně směru, kterým se může cena ubírat, a svícen sám o sobě není býčí ani medvědí.

Odkazování na jiné ukazatele pomáhá poskytovat lepší obraz o převládajícím trendu a pohled na index relativní síly (RSI) ukazuje, že indikátor je v přeprodané úrovni.

Chceš obchodovať na burze a byť ziskový? Možno ťa bude zaujímať Trading Room.

Býčí scénář

Pokud by cena mohla překonat resistenci 5 500 USD a získat zpět dřívější support 6 300 až 6 400 $, byl by to povzbudivý krok. Jak již bylo zmíněno výše, vzhledem k přeprodané pozici Bitcoinů a objemovému rozdílu od 5 500 do 7 650 by trh mohl tuto resistenci projet jako nůž máslem.

Takový krok by nastavil cenu zpět v rozsahu 7 750 $ za Bitcoin, s nimiž se obchodovalo před koncem minulého týdne.

Medvědí scénář

Jak ukazuje denní časový rámec, ztráta podpory 5 200 USD by byla mnohem méně pravděpodobná, i když cena Bitcoinů se odrazila výše, když cena 13. března klesla na 3 770 $.

K dnešnímu dni je dostatečný zájem o Bitcoiny za 3 769 $, což je cena Bitcoinových zón téměř proniknutá během prudkého poklesu. Pod touto úrovní by cena bitcoinů vypadala jako dvojité dno na 3 384 $ a 3 177 $.

Je třeba si uvědomit, že i když to není pro tento sektor typické, cena Bitcoinů je silně ovlivněna finanční krizí způsobenou pandemií COVID-19.

S tím, jak se situace zhoršuje, investoři očekávali, že trhy budou klesat, a tak se na ceny aktiv projeví cyklus seberealizace, který je poháněn strachem a hrozbou nebo dlouhodobým ekonomickým zpomalením.

V nadcházejících týdnech by se mělo očekávat, že různé vlády zavedou řadu mnohostranných stimulačních balíčků, a proto by se akciové trhy pravděpodobně mohly zvednout s finanční výpomocí. Sentiment investorů pro riziková aktiva, komodit a akcie by se mohl zlepšit.

Do té doby by mohlo být moudré buď čekat na vedlejší kolej, dokud se na tradičních trzích nenajde dno, nebo na ty, kteří obchodují, obchodovat jasně definované rozsahy a každý den měnit BTC v hotovost u závěrečných obchodních hodin, kde klesá volatilita nebo před spaním.

Je zřejmé, že někteří investoři Bitcoinů doporučují zaujmout LONG pozice a akumulovat v závislosti na vývoji trhu, ale s ohledem na současnou globální ekonomickou nejistotu je to možná lepší pro ty, kteří mají volný kapitál.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *