[Návod] Coinbase – Jednoduchý nákup kryptomien cez kreditnú kartu + 10 EUR zadarmo

Spoločnosť Coinbase , ktorá bola uvedená na trh v San Franciscu v roku 2012, pôsobí v 32 krajinách a slúži viac ako 12 miliónom zákazníkov na výmenu viac ako 40 miliárd dolárov v digitálnych menách.

Do roku 2013 bola Coinbase najvyšším financovaným bitcoinovým startupom a zároveň najväčšou burzou s kryptomenami na svete. Na rozdiel od iných búrz, ktoré vyžadujú, aby používatelia obchodovali na trhu, Coinbase umožňuje používateľom obchodovať s kryptomenami za stanovenú cenu, ktorá je založená na ich trhovej hodnote, čo umožňuje používateľom nakupovať svoje kryptomeny rýchlejšie ako iné burzy. Coinbase je tiež jednou z mála kryptomenných burz, ktoré akceptujú kreditné karty (okrem bankových prevodov).


Chcem obchodovať na Coinbase


Poplatky za Coinbase

Poplatky za Coinbase sa pohybujú v rozmedzí od približne 1,49% do 3,99%, v závislosti od spôsobu platby, pričom transakcie s kreditnými kartami vedú k poplatkom na vyššom konci stupnice. Poplatky za mince sú vo všeobecnosti nižšie ako ceny ostatných konkurentov, ktorí prevádzkujú podobný obchodný model, napríklad Coinmama alebo CEX.

V súčasnosti umožňuje Coinbase používateľom nakupovať iba Bitcoin, Ethereum, Litecoin a dalšie mince z top 10 kyptomien, hoci má v pláne pridať na platformu viacej mincí. Okrem toho Coinbase prevádzkuje burzu Coinbase Pro, ktorá je zameraná na profesionálnych obchodníkov.

Založenie účtu Coinbase

Podľa nižšie uvedeného sprievodcu, krok za krokom si ukážeme ako kúpiť kryptomenu prostredníctvom Coinbase.

  1. Registrácia – Na vytvorenie účtu na Coinbase potrebujete iba svoje meno, e-mailovú adresu a heslo.
  2. Typ účtu – Na overenie účtu budete potrebovať overiť svoju e-mailovú adresu. Po dokončení budete presmerovaný na úvodnú stránku, kde budete najprv požiadaní o potvrdenie, či si chcete vytvoriť individuálny alebo obchodný účet.
  3. Overte svoje telefónne číslo – Ďalším krokom je overenie vášho telefónneho čísla. Dôvodom je vytvorenie formy dvojfaktorovej identifikácie, ktorá zaistí, že váš účet zostane v bezpečí. Dostupné sú aj ďalšie dvojfaktorové metódy identifikácie, ako je uvedené nižšie.
  4. Nastavenie spôsobu platby – Ako je uvedené vyššie, Coinbase umožňuje zákazníkom vybrať si z dvoch spôsobov platby – bankovým prevodom a kreditnou kartou. V prípade bankových prevodov Coinbase často stiahne jednu alebo dve malé transakcie z vášho účtu na jeho účet, aby sa váš účet overil. V prípade kreditných kariet je potrebná snímka obrazovky kreditnej karty. Dokončenie bankových prevodov v USA môže trvať 4 až 5 dní alebo 1 až 3 dni SEPA prevodmi v EÚ, zatiaľ čo transakcie kreditnými a debetnými kartami sú okamžité. Coinbase tiež umožňuje používateľom prepojiť svoj účet s platformou Paypal, ale to sa dá použiť iba na výber kryptomien.
  5. Kúpiť kryptomenu – Keď budete mať na svojom účte prostriedky, môžete si kúpiť kryptomenu. Je dôležité sa uistiť, že ste na správnej karte svojho účtu, aby ste si mohli kúpiť správnu menu. Pred potvrdením transakcie vám Coinbase poskytne podrobnosti o servisnom poplatku a výške kryptomeny zakúpenej v transakcii. Po potvrdení sa suma zakúpenej kryptomeny pripíše na príslušnú peňaženku Coinbase.

Podporované krajiny

Coinbase slúži zákazníkom v nasledujúcich krajinách:

Austrália, Belgicko, Bulharsko, Kanada, Chorvátsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Fínsko, Grécko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Jersey, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Malta, Monako, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké.

Limity transakcií

Limity transakcií sa medzi jednotlivými krajinami líšia, ako aj rozdiely v dôsledku spôsobov platby a stavu overenia. Svoje limity môžete zobraziť pomocou odkazu na stránke s obmedzeniami účtu. Coinbase tiež umožňuje používateľom požiadať o vyššie limity.

Ak chcete požiadať o vyššie limity, musíte overiť svoju totožnosť a plne overení obyvatelia USA môžu vykonávať transakcie až do výšky 50 000 dolárov týždenne, zatiaľ čo overení európski zákazníci môžu mať na svojom účte kedykoľvek maximálne 30 000 dolárov. Používatelia môžu skontrolovať svoje limity prostredníctvom svojho účtu.

Transakcie pomocou kryptomeny

Prostredníctvom Coinbase je ľahké ukladať, odosielať a prijímať kryptomenu:

  • Ak chcete odoslať alebo uložiť kryptomeny, stačí prejsť na kartu Odoslať vo svojom účte, vyberte peňaženku, z ktorej chcete posielať mince, zadajte sumu a verejný kľúč adresy príjemcu a kliknite na tlačidlo odoslať.
  • Ak chcete dostávať kryptomenu, musíte prejsť na kartu Účty, kliknite na peňaženku, kam chcete peniaze presunúť, a kliknite na Prijať. Po kliknutí na tlačidlo Prijať vám bude poskytnutá adresa peňaženky vášho účtu, ktorú môže odosielateľ použiť na prevod kryptomeny na vás.

Coinbase vs Coinbase Pro (formálne GDAX)

V roku 2015 Coinbase premenovala burzu na GDAX a potom v roku 2018 opäť na „Coinbase Pro“, aby oddelila burzu od bežnejšej spotrebiteľskej platformy. Zistíte, že poplatkom Coinbase sa môžete vyhnúť, ak použijete GDAX ako svoju nákupnú/obchodnú platformu odoslaním bankového prevodu na Coinbase a následným zakúpením Coinbase Pro.

Všetci zákazníci Coinbase majú automaticky účet na Coinbase Pro, prihlasujete sa s rovnakými povereniami ako na webovej stránke Coinbase. 

Coinbase Pro je určený na oslovenie pokročilejších obchodníkov, ktorí chcú vedieť viac ako len základy trhových výkyvov týkajúcich sa párov kryptomenien. Existujú objednávky v reálnom čase, obchodné histórie a nástroje na tvorbu grafov. Zároveň je rozhranie na Coinbase Pro veľmi intuitívne a umožňuje obchodníkom začať ihneď používať platformu.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

UPOZORNENIE: Informácie, ktoré sú uvedené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru. V žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *