[Návod] BitMex – Burza s možnosťou obchodovania cez páku

BitMEX je obchodná platforma, ktorá ponúka investorom prístup na globálne finančné trhy iba pomocou Bitcoinu. BitMEX je vytvorený odborníkmi v oblasti financií s viac ako 40-ročnými skúsenosťami a ponúka komplexné API a podporné nástroje.

Chcem obchodovať na BitMexe

Krok 1. Zaregistrujte sa na burze BitMEX

Preklikajte sa na webovú stránku BitMEX a zaregistrujte sa k účtu zadaním svojej e-mailovej adresy a vytvorením hesla do poľa na pravej strane obrazovky. Potom vám bude zaslaný e-mail s odkazom, na ktorý budete musieť kliknúť, aby ste si overili svoju e-mailovú adresu. Po dokončení sa uistite, že povolíte dvojfaktorové overenie, čím získate vyšší stupeň zabezpečenia svojho účtu.

Ak je to možné, vždy aktivujte dvojfaktorové overenie. 

Krok 2. Vložte prostriedky na svoj účet

Kliknutím na kartu „Účet“ v hornej časti obrazovky prejdete do svojej peňaženky. Kliknite na zelené tlačidlo „Vklad“ a naskenujte QR kód alebo skopírujte adresu svojej peňaženky. Túto adresu potom môžete použiť na vloženie Bitcoinov na svoj účet BitMEX.

Peňaženka zobrazuje aj zostatok a prostriedky v otvorených príkazoch.


Krok 3. Prejdite na obrazovku obchodovania

Kliknite na odkaz „Obchodovať“ v hornej časti obrazovky. Dostanete sa na obrazovku obchodovania, kde môžete kliknúť na kartu krypta, ktorú chcete kúpiť alebo predať – sú k dispozícii Bitcoin, Cardano, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a Ripple.

Na trhu je dostupných niekoľko hlavných kryptomen.


Krok 4. Zadajte podrobnosti o svojej pozícii

V poli Objednávka na ľavej strane obrazovky vyberte typ príkazu, ktorý chcete umiestniť. V tomto príklade použijeme trhovú objednávku. Zadajte množstvo vášho obchodu, to je množstvo, ktoré chcete kúpiť alebo predať v amerických dolároch (USD).

V ľavom stĺpci vyplňte podrobnosti o svojej objednávke.


Krok 5. Nastavte pákový efekt

Požadovanú úroveň pákového efektu pre svoju polohu nastavíte pomocou posúvača pod rámčekom Objednávka. V tomto príklade je náš pákový efekt nastavený na 5x.

Pri nastavovaní pákového efektu buďte opatrní.


Krok 6. Skontrolujte podrobnosti svojej transakcie

Nájdite si chvíľku a prečítajte si všetky podrobnosti o svojej transakcii. Pole „Množstvo“ zobrazuje hodnotu vašej pozície, ale pretože obchodujete s pákovým efektom, vystavujete sa riziku. Pole „Cena“ uvádza maximálnu sumu, ktorú môžete na pozícii stratiť, ak sa trh pohybuje proti vám. „Hodnota objednávky“ zobrazuje hodnotu vašej pozície v XBT.

Krok 7. Otvorte svoju pozíciu

Ak si myslíte, že cena porastie a vy idete long, kliknite na „Buy Market“. Ak si myslíte že cena pôjde dole, kliknite na „Predaj trhu“. Objaví sa obrazovka s potvrdením objednávky, ktorá obsahuje informácie, ako je úroveň pákového efektu, hodnota objednávky, cena a odhadovaná likvidačná cena. Pred kliknutím na „Kúpiť“ alebo „Predať“ si pozorne prečítajte všetky podrobnosti a svoju objednávku potvrďte.

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

UPOZORNENIE: Informácie, ktoré sú uvedené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru. V žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *