[Návod] Binance – Najlepšia burza na obchodovanie s kryptomenami

Binance je jedným z najrýchlejšie rastúcich búrz na trhu z kryptomenami. Pretrvávajúca popularita Binance pramení z viacerých faktorov, od preloženia do viacerých jazykov, s čistým používateľským rozhraním a predovšetkým s extrémne vysokou priepustnosťou (rýchlosť spracovania údajov). Je dôležité si uvedomiť, že Binance je iba burza a nie je možné vložiť alebo vyberať Eura.

Chcem obchodovať na Binance

KROK 2: DOKONČITE PROCES REGISTRÁCIE

Kliknite na kartu „Registrovať“ v pravom hornom rohu webovej stránky a zadajte potrebné informácie. Na lepšie zabezpečenie účtu je dobré mať dlhé a ľubovoľné heslo. Overte sa a pokračujte kliknutím na „Registrovať“. Dostanete potvrdzovací e-mail.

KROK 3: POVOĽTE DVOJFAKTOROVÉ OVERENIE (2FA)

Pri prvom prihlásení by sa na obrazovke malo objaviť kontextové okno a bude vyžadovať zabezpečenie cez 2FA. 

Teraz môžete začať vkladať svoje kryptomenné mince alebo žetóny na svoj účet v Binance. 

AKO MÔŽEM VKLADAŤ MINCE NA SVOJ BINANCE ÚČET?


KROK 1: PREJDITE NA STRÁNKU „VKLAD“

Na hlavnom paneli (alebo na prvej stránke, ktorá sa zobrazí po prihlásení) kliknite na tlačidlo „Vklad/výbery“ na karte „Prostriedky“ v pravom hornom rohu.

KROK 2: VYBERTE MINCU, KTORÚ CHCETE VLOŽIŤ

Vyhľadajte mincu, ktorú chcete vložiť, a stlačte tlačidlo „vložiť“. Je mimoriadne dôležité kliknúť iba na tlačidlo „vklad“, ktoré je špecifické pre mince, ktoré chcete vložiť. Ak teda vkladáte Bitcoiny (BTC), nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Vklad“ iba pre Bitcoiny (BTC). Je to preto, že adresa každej mince je iná. Na urýchlenie procesu stačí vyhľadať mincu vo vyhľadávacom poli.

KROK 3: PRENOS MINCÍ NA VYGENEROVANÚ ADRESU

Adresa, na ktorú chcete poslať, sa vygeneruje v poli v časti „Vkladová adresa BTC“ (za predpokladu, že vkladáte BTC). Ak prevádzate BTC z vašej peňaženky alebo z iných búrz do Binance, bude to adresa, na ktorú pošlete svoj BTC. 

KROK 4: ZOBRAZENIE HISTÓRIE

História vášho vkladu sa zobrazí na karte „Prostriedky“> „Vklady/výbery“. 


ČO JE TO BINANCE COIN (BNB) A NA ČO SA POUŽÍVA?

Binance je pravdepodobne prvá burza, ktorá má svoju vlastnú menu, ktorá sa nazýva BNB. BNB vám umožňuje platiť za rôzne typy poplatkov v rámci binárnych búrz, ktoré zahŕňajú:

 • Obchodné poplatky (poplatky za nákup a predaj mincí)
 • Poplatky za výber
 • Poplatky za kótovanie

Použitím mincí BNB na úhradu vyššie uvedených poplatkov získate významnú zľavu, ktorá vám v prvom roku poskytne 50% zľavu. Tu je rozpis zliav, ktorý získate pomocou mincí BNB:

Ako obchodovať na Binance?

1. Prejdite na webovú stránku Binance ( www.binance.com ), v ponuke kliknite na položku [Login] a zadajte svoje údaje.

2. Ak si chcete kúpiť BNB za aktuálnu cenu, vyberte BTC Market a do vyhľadávacieho poľa zadajte BNB. Potom môžete vstúpiť na stránku transakcie kliknutím na pár BNB/BTC.

3. Rozhranie na burze

 • 1. Zobrazovacia oblasť Binance Announcements
 • 2. Zobrazovacia plocha aktuálneho obchodného páru v 24h zväzku
 • 3. Zobrazovacia plocha predajnej ceny
 • 4. Zobrazovacia plocha kúpnej ceny
 • 5. Zobrazovacia plocha K-Line a graf 
 • 6. Typ objednávky
 • 7. Nákupná oblasť   
 • 8. Predajná oblasť
 • 9. Oblasť prechodu na iné obchodné trhy/obchodné páry
 • 10. Zobrazenie poslednej dokončenej transakčnej ceny

4. Zadajte nákupnú oblasť webových stránok Basic alebo Advanced, vľavo kliknite na cenu žetónu/mince, vyberte správnu predajnú cenu BNB a zadajte číslo, kliknite na tlačidlo „Kúpiť BNB“, potom môžete dokončiť váš nákup. (Predať BNB je rovnaké ako kúpiť BNB)

 • Predvolená cena oblasti objednávky je posledná transakčná cena. Ak si želáte vykonať transakciu rýchlo, môžete si zvoliť trhovú cenu.
 • Ak je trhová cena BNB / BTC 0,2, ale chcete kúpiť za 0,1, môžete si zvoliť limitnú cenu.
 • Hodnota „25%“ uvedená nižšie znamená nákup BNB so zostatkom 25% BTC

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

UPOZORNENIE: Informácie, ktoré sú uvedené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru. V žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *