[Návod] 3commas – Automatický trading robot

Úvodná stránka

Úvodná stránka vám poskytuje prehľad o cenách BTC a ETH. Okrem toho môžete sledovať koľko máte dohromady USD na svojom účte a zisk a stratu za posledných 24 hodín.


Chcem obchodovať cez 3commas platformu


Pod týmto prehľadom nájdete 4 bloky:

 1. Pripojiť sa k burze: Tu zadáte podrobnosti rozhrania API z vašej burzy a pripojíte si svoj účet.
 2. SmartTrade: Na tomto mieste umiestňujete svoje „inteligentné“ obchody, obchodné rozhranie je podobné tomu, čo máte na svojej burze, ale s väčším množstvom funkcií, aby ste maximalizovali svoje zisky.
 3. Automatizovaný obchodný robot: V tomto prípade máte robota (alebo viacnásobný robot), ktorý na základe odporúčania z TradingView bude nakupovať alebo predávať podľa vašej zadanej stratégie.
 4. Pozvať a zarobiť: Môžete dať priateľovi zľavu 10% a zarobiť 20% z vkladov obchodného poplatku.

Nižšie nájdete štatistiky pre najvýkonnejšie jednoduché roboty (roboty s jedným obchodným párom), celkové štatistiky a najlepšie obchodné páry dňa .

Pod ním uvidíte najlepšie kompozitné roboty, jedná sa o roboty zaoberajúce sa viacerými obchodnými pármi.

V dolnej časti je súhrnný prehľad všetkých vašich prepojených účtov, po ktorom nasleduje samostatný pohľad na ich zostatky. Na samom konci stránky nájdete prehľad rôznych portfólií a ich výkonnosti, po ktorých nasledujú ich najlepšie ziskové mince.

Smart Trade

SmartTrade je v podstate jediné, jednotné rozhranie na obchodovanie na všetkých vašich burzách. Čím sa odlišuje, sú ďalšie možnosti, ktoré ponúka na umiestňovanie vašich nákupov a predajov pri maximalizácii zisku. 

Prehľad inteligentného obchodu

Obchodný terminál

Toto je pravdepodobne zastrašujúca časť, takže si to po jednom pokúsime rozobrať.

Smart Trade

Units: Suma danej meny, ktorú chcete kúpiť (alebo predať) v tomto prípade ETH

Kúpna cena: Cena, za ktorú chcete nakúpiť

Celkom: Celková veľkosť vašej objednávky

Veľkosť z dostupnej sumy: umožňuje vám rýchlo vybrať sumu na základe % z vášho celkového pórfolia

Teraz je možné nastaviť nákupnú cenu rôznymi spôsobmi. Môžete si vybrať:

 Bid: Aktuálna najvyššia cena ponuky 

 Ask: Aktuálna najnižšia cena, ktorú požadujú predajcovia 

 Last: Cena posledného obchodu

 Limit: Limitná cena, ktorú chcete zaplatiť

 Trh: Aktuálna trhová cena

 Podmienka: Limit, ktorý by mal spustiť trhovú objednávku

Nastavte zisk

 • Trhový pokyn: ak chcete, aby bol pokyn vykonaný za trhovú cenu po dosiahnutí cieľovej ceny.
 • Limit objednávky: Ak chcete, aby sa objednávka vykonala za cieľovú cenu, na výber sú 3 možnosti: BID/ASK/LAST
 • Jazdec umožňuje nastaviť percentuálny nárast, a hodnotu kde vystúpite z obchodu

Ak kliknete na Rozdeliť targety uvidíte ďalšie možnosti nastavenia zisku

Tento posúvač nastavuje množstvo vašej objednávky, ktorú chcete predať, v %. Povedzme, že vaša objednávka je 1 ETH, ale nechcete ju predávať naraz za rovnakú cieľovú cenu. Prišli ste s 2 targetmi a predali ste polovicu svojho 1 ETH v každom cieľovom bode. Potom by ste nastavili tento jazdec na 50%. Týmto spôsobom priradíte 50% na predaj v percentách, ktoré ste vybrali s prvým jazdcom. Po dokončení kliknite na Pridať cieľ TP a nastavte cenu pre zvyšok vašej objednávky.

Výsledkom je vyššie uvedený obrázok. Vaša pôvodná objednávka sa rozdelila na dve, aby sa predala za dve rôzne cieľové ceny.

Ak tieto funkcie nie sú dosť úžasné, pridajú sa k nim aj koncové údaje .

Stop Loss

Tu definujete svoj stoploss, nesmie zamieňať s koncovým stopom z predchádzajúceho Set Profit.*

Toto je cena, za ktorú predávate objednávku, ak cena klesne.

Ak ju však nastavíte na objednávku Market, môžete povoliť Trailing, ktorý zmení túto pevnú hodnotu na nižšiu hodnotu pre vašu objednávku. Po vytvorení objednávky to bude vyzerať ako na obrázku nižšie a máte peknú grafickú prezentáciu vašej kúpnej ceny, straty a cieľa.

V rámci akcií nájdete možnosť predať v panike, upraviť svoju objednávku a aktualizovať parametre alebo ju jednoducho zrušiť.

Boti

Prvá vec, ktorú vidíte v sekci roboti, je prehľad najlepších robotov, ktoré môžete kopírovať prezeraním konfigurácie a pridaním robota.

Moje roboty

V tejto časti si môžete vytvoriť robota a zobraziť svoje roboty.

V súčasnosti existujú 3 typy robotov:

 • Composite bot
 • Short bot
 • Simple bot

Hlavné nastavenia

 • Meno: meno, ktoré dáte svojmu robotovi
 • Burza: burza, ktorú chcete použiť
 • Odporúčané páry: Na základe najúspešnejších obchodov za posledných 24 hodín
 • Pár: Mincový pár, ktorý chcete použiť
 • Páry: Dostupné iba pre zložené roboty. Do jedného zloženého robota je možné kombinovať iba páry z jednej základnej meny.
 • Maximálny počet aktívnych obchodov súčasneDostupné iba pre zložité roboty. Koľko obchodov bot môže otvoriť súčasne.
 • Základná veľkosť obchodu: Počiatočná veľkosť obchodu. Robot použije túto sumu na prvú objednávku. Ak tu zadáte 0,2 BTC a vyberiete BTC_XRP pár pre robot, potom ho spustíte, robot kúpi XRP za 0,2 BTC.
 • Veľkosť obchodu s bezpečnosťou: Bezpečnostné pokyny sú v zásade objednávky používané na priemerovanie nákladov (dolár), aby sa váš cieľ zisku znížil, keď minca klesne.
 • Cieľový zisk (%): hodnota kde chcete predať v zisku
 • Typ zisku :
 • Maximálny počet obchodov s bezpečnosťou: Maximálny počet bezpečnostných príkazov, ktoré je možné vykonať za 1 obchod.
 • Maximálny počet obchodov s aktívnou bezpečnosťou: Kľúčové slovo je tu „ aktívne“. Povedzme, že ste nastavili 5 ako maximálny počet bezpečnostných príkazov a 3 aktívne, robot umiestni 3 bezpečnostné objednávky hneď po zakúpení mince a 2 nie sú umiestnené, ale ponechajú sa ako potenciálne náhradné objednávky, ak by boli potrebné. Ak teraz nastavíte počet obchodov Max active safety safety na 5, okamžite nastavíte všetkých 5.
 • Odchýlka ceny od otvorených obchodov s bezpečnosťou: Toto je v podstate percentuálny interval medzi jednotlivými objednávkami. Ak sú napríklad 3% pri objednávke 100 USD, prvé 3 bezpečnostné pokyny sa umiestnia na 97 USD, 92,15 $ en 89,39 USD (alebo 3% z každej nasledujúcej sumy)
 • Stupnica volume podľa bezpečnostného príkazu: Toto v podstate znásobuje objem vášho obchodu s bezpečnosťou pri každom novom obchode s bezpečnosťou. Povedzme, že veľkosť vášho obchodu s bezpečnosťou je 0,1 BTC a mierka je 2, potom by nasledujúci bezpečnostný príkaz bol 0,1 * 2 alebo 0,2 BTC, ďalší 0,4 BTC, jeden po 0,8 BTC … atď.

Podmienka začatia obchodu

Umožňuje vybrať, ktorý časový rámec z TradingView by sa mal použiť na určenie nákupu. 

Stav účtu

Kde môžete porovnávať, analyzovať a sledovať portfóliá. V ideálnom prípade, ak hľadáte viac na diverzifikáciu svojich aktív alebo chcete kopírovať úspešné portfóliá.

Môj plán

Prihláste sa na odber informácii cez náš Telegram a nepremeškajte najnovšie informácie zo sveta kryptomien. Ak vám článok páčil, môžete nás sledovať aj na Facebooku alebo na Twitteri. Nájdete nás aj na Instagrame.

UPOZORNENIE: Informácie, ktoré sú uvedené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru. V žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *